Endoproteza biodra oraz kolana – w jaki sposób działa i kiedy tak właściwie pomaga ortopedia?

Operacja, jaką jest endoproteza kolana stosowana jest w większości wypadków w kłopotliwych wypadkach, kiedy nasz staw kolanowy uległ niemal całkowitemu uszkodzeniu, ból jest dominujący, zaś żadne inne zabiegi są nieskuteczne. Jednakowoż zanim postanowimy się na wykonanie zabiegu, którym jest endoproteza kolana musimy wiedzieć, które potencjalne zawiłości nam grożą, oraz do jakich powikłań może dojść.

Przede wszystkim decydując się na zabieg, jakim jest endoproteza kolana należy posiadać na uwadze to, iż co poniektóre leki wywołać mogą reakcje alergiczne, objawiające się zaczerwienieniem, opuchlizną, czy nawet zaburzeniem rytmu serca. Prócz tego może dojść także do krwotoku naczyń krwionośnych, a nawet uszkodzenia nerwów, co w kolejnej kolejności doprowadzić może nawet do strzępkowego paraliżu stopy. W czasie tego zabiegu zdarzyć się może także pękniecie kości, i zaczopowanie naczyń krwionośnych, w skutku, czego pojawić się mogą w naszym organizmie mikroskrzepy.

Również po wykonaniu zabiegu może dojść do niepożądanych efektów ubocznych, jak na przykład do pęknięcia metalowych śrub, lub również płytek. Nie da się też wykluczyć faktu, iż skutkiem ubocznym zabiegu będzie różnica w długości obu nóg, a także pęknięcia zszytej tkanki oraz blizny – tu pomoże ortopedia wrocław. Wziernikowanie wnętrza stawów zwane jest inaczej, jako artroskopia. Zabieg ten przeprowadza się jedynie w profesjonalnych warunkach, co oznacza, iż z pełnym przygotowaniem lekarz chirurg może zrealizować zabieg, którym jest artroskopia na sali operacyjnej. Zabieg artroskopia jest zabiegiem bolesnym, dlatego również wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, bądź też także znieczuleniu ogólnym. Zabieg operacyjny, jakim jest artroskopia polega po największej części na wprowadzeniu urządzenia, jakie nazywane jest artroskopem w okolicę stawu.

Zabieg ten rozpoczyna się od zrealizowania delikatnego nacięcia a później wprowadzeniu w miejsce to urządzenia. Po czynności, jaką jest wprowadzenie owego urządzenia do wnętrza stawu wprowadza się roztwór złożony z soli fizjologicznej, który ułatwia obejrzenie stawu oraz konsekwencji wprowadzenia artroskopu. Dzięki temu można ocenić strukturę wewnętrzną, oraz jak zachowuje się urządzenie w stworzonym przez nas organizmie, oraz czy nie powoduje jakichkolwiek skutków ubocznych. Oprócz tego ocenić można chrząstki stawowe, łąkotki, i błonę maziową i mięśnie. Zabiegi artroskopowe są w stanie dotyczyć stawów: barkowego, biodrowego, kolanowego oraz skokowego.

You may also like...

Dodaj komentarz