Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co to są suplementy i peptydy?

Czym są suplementy? Są to poboczne substancje zawierające mikro oraz makroelementy, witaminy – w postaci tabletek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, jakie zażywane w słusznej, wskazanej ilości uzupełniają braki w stworzonym przez nas organizmie, utrzymując go w dobrej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Na pewno – osoby będące w okresie rekonwalescencji, jakie po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to także zażywaniem różnych lekarstw oraz stosowaniem różnych terapii.

Osoby, jakie stosują diety odchudzające – jakakolwiek dieta odchudzająca eliminuje z posiłków miarodajne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Trzeba je w takim razie uzupełnić suplementami. Interesującą opcja są również ostatnio peptydy – znacznie więcej na SARM. Sportowcy też są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Naturalnie, nie ma mowy o tych dopingujących, jakkolwiek jedynie tych uzupełniające naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, jacy uczęszczają na siłownie – również powinni zażywać suplementy. Zazwyczaj zażywanymi 'dziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – inaczej makroelementy, oraz żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – czyli mikroelementy. Do zwyczajnego funkcjonowania organizmu człowiek pożąda 46 mikro oraz makroelementów, z jakich 30 jest niezbędnych do życia.

Najatrakcyjniejsze są preparaty zawierające wszystkie powyższe elementy w trafnych proporcjach. Można je nabyć w każdej aptece, chociaż nie są one lekarstwami. Jeżeli jednakże nasze posiłki składają się z produktów wszystkich grup pokarmów, nie musimy suplementów zażywać. Dla sportsmenów, jakich wysiłek pochłania dużo energii, suplementy wyglądają nieco inaczej. Preparaty pomocnicze to pomiędzy innymi – odżywki białkowe oraz węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina i substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro oraz makroelementy i witaminy. Suplementy są w takim razie konieczne do zażywania w wielu sytuacjach, ale decyzja o ich niezbędnej ilości powinna być podjęta przez lekarza.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...

Dodaj komentarz