Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu korek sprawdza się bardzo dobrze przy urządzaniu wnętrz

Jeżeli ktoś kiedykolwiek miał w rękach korek po szampanie lub winie, to zapewne pamięta, że jest on elastyczny i lekki. Tradycyjne korki wykonuje się z kory specjalnych gatunków dębów, które rosną przede wszystkim w Hiszpanii i Portugalii. Jak się jednak okazuje, różnych możliwości na zastosowanie specyficznych właściwości korka znajdzie się znacznie więcej. Powszechnie zaczęła między innymi korzystać z niego branża wykończenia wnętrz.

Bardzo dobre parametry techniczne mają chociażby podkłady zrobione z tego materiału. Są one odporne na zgniatanie i trwałe, przez co gwarancją długie lata bezproblemowego użytkowania. Zapewniają jednocześnie dużą izolację termiczną i wytrzymałość, co ma wpływ na wygodę mieszkania. Jeżeli ktoś chce, to do paneli może również zastosować od razu korkowe listwy, także one bowiem wyglądają bardzo elegancko i nowocześnie.

Jak się okazuje, coraz częściej korek pojawia się też jako panele naklejane na ścianę. Ogromne zróżnicowanie jeżeli będzie chodziło o barwy i wzory powoduje, że w ten sposób można tworzyć ciekawe i oryginalne aranżacje. Jakie jednocześnie zapewnią przyjemny mikroklimat w środku, bowiem korek z jednej strony dobrze izoluje i ociepla, a równocześnie chroni przed nadmierną wilgocią i rozwojem pleśni i grzybów. Tak więc jeżeli ktoś szuka niebanalnej inspiracji na wykończenie wnętrza, to powinien rozważyć na przykład produkty z korka. A sklepy, które mają takie w ofercie można znaleźć w internecie, przykładowo po podaniu w wyszukiwarce słów korek na ścianę w rolce.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...

Dodaj komentarz