Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy internet ma prawo być dla nas niekorzystny?

Wiadomo, że jeżeli korzystamy z czegoś zanadto długo oraz zaczyna nas to coraz bardziej wciągać, po pewnym czasie uzależniamy się od takiej rzeczy. Podobnie jest z internetem. Na pierwszy rzut oka internet wydaje się być niegroźny. Pozostał stworzony w celu ułatwiania wszelkim życia. Jednak, gdy tracimy kontrolę na korzystaniem z niego, może to wywoływać uzależnienie. Najczęściej rozpoczyna się to nieśmiało.

Każdego dnia spędzamy coraz to więcej czasu surfując po internecie, korzystając z portali społecznościowych czy też grając w gry internetowe – speedtest. Uzależnienie od internetu ma prawo objawiać się nadpobudliwością, agresją (zwłaszcza u dzieci oraz nastolatków), odczuwaniem jakiegokolwiek niedosytu, kiedy przynajmniej parę razy dziennie nie odwiedzimy portalu społecznościowego, czy nie zagramy w jakąkolwiek grę. Szkodliwość internetu objawia się nie tylko uzależnieniem.

Dziś to właśnie dzięki internetowi jesteśmy w stanie stać się nawet ofiarami kradzieży. Niekoniecznie kradzieży pieniędzy, choć to dosyć niejednokrotnie się zdarza, ale kradzieży danych, zdjęć, plików z komputera. Aby zapobiec temu powinniśmy stosować środki ostrożności, pomiędzy innymi programy antywirusowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...

Dodaj komentarz