Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Gdzie się stosuje kurtyny i przegrody z folii PCV

PCV jest powszechnie wykorzystywanym materiałem, ze względu na szereg posiadanych zalet. Nie tylko można je spotkać w mieszkaniach i domach, ale bardzo chętnie sięga też po niego różnoraki przemysł. To sztuczne tworzywo jest całkowicie odporne na wilgoć i wodę, lecz również i wielu środków chemicznych, z tego też powodu bardzo dobrze się sprawdza w postaci różnych osłon. Folia PCV z jednej strony jest bardzo elastyczna, i można ją wielokrotnie zginać we wszystkie strony, bez ryzyka jakiegoś pęknięcia.

Równocześnie posiada duża wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia, dzięki czemu nie istnieje duże ryzyko uszkodzenia elementów, jakie zostały z niej wykonane. Dlatego taka właśnie folia jest najczęściej stosowana na rozmaite kurtyny paskowe. Mają one postać nachodzących na siebie pionowych pasków, jakie da się rozsuwać aby przejść albo przejechać wózkiem. W przypadku takich kurtyn ważna jest jedna jeszcze sprawa, a mianowicie izolacja termiczna. PCV jest materiałem, jaki chroni przed stratami temperatury w dużo lepszym stopniu niż na przykład drewno.

Przez to przegrody zrobione z niego są bardzo wygodne i funkcjonalne, bo nie trzeba ich otwierać, a jednocześnie stanowią świetną barierę oddzielającą dwa pomieszczenia z różną temperaturą. O ile w przypadku kurtyn używane folie mają nawet parę milimetrów na grubość, to przegrody spawalnicze potrzebują znacznie cieńszej folii. Która jak się okazuje praktycznie w stu procentach pochłania szkodliwe dla ludzi świetlne promieniowanie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz