Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jak w nowoczesnym ogrodnictwie wykorzystuje się różne rodzaje folii

Jeszcze jakiś czas temu dużym zainteresowaniem się cieszyły najróżniejsze szklarnie. Lecz szkło, mimo że ma wiele zalet, to także jeden duży minus, to znaczy cenę. Dlatego też branża ogrodnicza powszechnie zaczęła korzystać z najróżniejszych folii, jakie dają bardzo podobną funkcjonalność, a jednak są znacznie tańsze. Aktualnie w sprzedaży jest dostępnych ich wiele rodzajów, z tego też powodu każdy powinien bez problemów dobrać taką, która mu będzie odpowiadać.

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że poszczególne Folie ERG Bieruń znacznie się różnią parametrami technicznymi i wytrzymałością, a co się z tym wiąże również i cenami. Jedną z pierwszych rzeczy, nad jaką pasuje pomyśleć, będzie to na jak długo zamierza się zakupić takie okrycie. W sprzedaży są bowiem dostępne folie na tylko jeden rok, albo więcej, i w zależności od tego posiadają one różną grubość oraz dodatkowe wzmocnienia. Oczywiście folie które są przeznaczone na dwa sezony, czyli okres wiosenny i letni wytrzymać powinny znacznie dłużej, ale nie jest to regułą.

W lepszych foliach pojawiają się w ich składzie różne dodatki poprawiające mechaniczną wytrzymałość. Ważnym parametrem jest przepuszczalność słonecznego światła, która wynosić powinna przynajmniej 90 %. Przez to promienie słoneczne będą w odpowiedniej ilości docierać do roślin, dają im odpowiednie warunki rozwoju. W wielu przypadkach może się również przydać perforowanie, które zapewnia lepszy obieg powietrza i chroni w ten sposób przed rozwojem różnych grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz