Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jakie rozwiązania mają osoby niepełnosprawne w kierowaniu autami

Niepełnosprawne osoby spotykają się z dużą ilością ograniczeń. Ograniczenia takie między innymi dotyczą życia codziennego, i utrudnień z tym związanych. Jedno z poważniejszych ograniczeń to kwestia przemieszczania się i komunikacji. Angażowanie do tego drugiej osoby jest mocno kłopotliwe, a jak się okazuje na naszym rynku jest wiele rozmaitych rozwiązań, które w tym pomagają. Jednym z popularniejszych jest sprzęt do wsparcia kierowania samochodami, za pomocą którego można wygodnie i bezpiecznie jeździć na co dzień. Jednym z bardziej znanych wytwórców takiego sprzętu jest niemiecka firma Veigel, jakie wyroby są używane z powodzeniem w dużej ilości krajów. W przypadku osób, jakie z różnego powodu nie mogą operować nogami, świetnym pomysłem będzie ręczny gaz-hamulec. Taki mechanizm, często znany też jako RGH, zamontowany może być w większości marek.

Umożliwia on wygodne sterowanie hamulcem i gazem wyłącznie przy pomocy ręki, przy użyciu specjalnej dźwigni albo pokrętła. Wytwórca daje tu parę różnych opcji, przez co będzie można dobrać odpowiedni rodzaj mechanizmu dla każdego z kierowców. Przy projektowaniu naprawdę dużo uwagi skupiono na kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Dzięki wysokiej precyzji i niezawodności kierujące autem osoby świetnie sobie radzą nawet w przypadku pojawienia się nieprzewidzianych drogowych sytuacji. Poza tym sam mechanizm jest wykonany w taki sposób, że nie posiada żadnych ostrych krawędzi, które spowodować by mogły obrażenia przy wypadku lub innym zdarzeniu.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz