Jakie składniki powinien zawierać dobry naturalny krem pod oczy?
Krem pod oczy powinien nawilżać skórę powiek, pobudzać mikrokrążenie oraz redukować drobne zmarszczki mimiczne. Wszystkie te właściwości mają naturalne wyciągi roślinne. Jeśli zależy ci na promiennym i młodym spojrzeniu, zweryfikuj przed zakupem skład wybranego kremu pod oczy.
Wyciągi roślinne, uszczelniające naczynia włosowate
Opuchnięta skóra powiek po przebudzeniu u młodych kobiet nie jest powodem do niepokoju. Najczęściej jest to bowiem naturalna konsekwencja wolniejszego przepływu limfy w czasie nocnego bezruchu. Taki obrzęk bardzo szybko znika niedługo po obudzeniu. Niestety wraz z wiekiem charakterystyczne worki pod oczami mogą utrzymywać się dłużej. Najczęściej jest to spowodowane wzrostem kruchości włosowatych naczyń krwionośnych i zaburzonej pracy układu limfatycznego.
Warto wówczas sięgnąć po naturalny krem pod oczy, zawierający wyciąg z arniki lub miłorzębu japońskiego. Składniki te uszczelniają naczynia włosowate oraz je obkurczają. Dzięki temu opuchlizna szybciej znika, podobnie jak i cienie pod oczami.
Składniki stymulujące mikrokrążenie
Pojawiające się po 30. roku życia opuchlizna i cienie pod oczami związane są ze spowolnionym przepływem limfy i zalegającymi przez to wokół oczu: wodą i produktami przemian materii.
Aby pobudzić mikrokrążenie i usunąć nagromadzone toksyny, warto sięgnąć po krem pod oczy z kofeiną. Regularnie wklepując preparat w skórę powiek, stanie się ona jędrniejsza i gładsza, a opuchlizna i cienie pod oczami przestaną spędzać ci sen z powiek.
Substancje wygładzające zmarszczki wokół oczu
Zmarszczki mimiczne wokół oczu, czyli tzw. kurze łapki stają się wyraźnie widoczne już nawet przed 30. rokiem życia. Choć najczęściej są one dowodem na radosne życie, to nie każdemu przypadają do gustu. Właśnie dlatego warto jak najwcześniej zacząć stosować krem pod oczy o właściwościach przeciwstarzeniowych (czyli preparaty nurtu anti-aiging). Wypróbuj kosmetyki z retinolem, koenzymem Q10 i peptydami, aby poprawić nawilżenie delikatnej skóry powiek, zredukować widoczność powstałych już zmarszczek i spowolnić tempo pojawiania się kolejnych.
Bibliografia
A Kołaczek, Pielęgnacja okolic oczu, „Świat Przemysłu Kosmetycznego” 2018, nr 4, s. 60–62