Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jakim sposobem sprawdzać auto przy kupnie i jakim sposobem wygląda pierwszy serwis po kupnie?

Niesłychanie znaczącym szczegółem pracy silnika jest elastyczność. Musimy zwrócić szczególną uwagę na ten parametr kupując samochód. To od niego zależy efektywne wyprzedzanie. W wypadku porównania tych samych aut o podobnej pojemności oraz mocy najistotniejszym detalem różnicującym je będzie właśnie elastyczność. Dla normalnego użytkownika samochodu oznacza ona możliwość płynnego przyspieszenia od najmniejszych obrotów na danym biegu do najważniejszych. Mierzymy ją w Nm, czyli newtonometrach. To jednostka stworzona specjalnie dla określenia tego parametru. W codziennej jeździe znacząca jest reakcja samochodu na wciskanie pedału gazu. W wozach, gdzie mamy mały moment obrotowy i elastyczność mocniejsze wciśnięcie pedału gazu nie da takiego efektu, jak w przypadku ogromnych obydwóch parametrów w innym pojeździe.

Wskutek tego również ważne jest, żeby płynnie przemieszczać się i nie martwić się o wyprzedzanie wybranie maksymalnie ogromnego momentu obrotowego, który zagwarantuje nam wysoką elastyczność. Komfort jazdy jest o wiele wyższy, gdy zastosujemy jaki dodatek zatrzyma branie oleju przez silnik. Jednym z najważniejszych szczegółów w budowie samochodu jest skrzynia biegów. Od ich przełożeń zależy to jak prędko będziemy mogli osiągać maksymalne prędkości i napełniać się jakością prowadzenia. Im dłuższe przełożenia tym dłużej możemy przyspieszać na jednym biegu. Najświeższe rozwiązania w skrzyniach biegów obok kultowych już automatach to skrzynie o oznakowaniu DSG. Własnością specyficzną jej budowy jest przeznaczenie podwójnego sprzęgła. Jest to wynalazek niemieckiego koncernu samochodowego Volkswagen.

Jako pierwszy model samochodu w którym została zastosowana był Golf R32 na początku roku 2003. Już wtedy było wiadome, iż budowa i działanie tej skrzyni biegów będzie docenione w późniejszym czasie i coraz więcej aut będzie wyposażone oczywiście w tą przekładnię. Bazą działania skrzyni biegów DSG jest przeznaczenie napomkniętego podwójnego sprzęgła, gdzie jedne obsługuje biegi parzyste, a drugie biegi nieparzyste. Oczywiście sześciostopniowe zestrojenie całości jest niezmiernie dobre i efektywne.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz