Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O jakich rzeczach należy pamiętać przy wyborze opału na zimę

W naszym kraju w dalszym ciągu wiele instalacji centralnego ogrzewania jest opartych o piece na paliwa stałe. Wśród tych pieców znaleźć można nowoczesne konstrukcje, które spełniają rygorystyczne normy w zakresie czystości palenia, ale też wymagające wysokiej jakości paliwa. Jak też starsze konstrukcje, do których wrzucić można w zasadzie wszystko, co się posiada, i co tylko uda się zapalić. Jednak żeby faktycznie dało się zapewnić w domu odpowiednią temperaturę, to opał posiadać musi wysoką wartość kaloryczną, albo musi go odpowiednio dużo być.

W tym zakresie od dawna największym zainteresowaniem cieszy się tradycyjny węgiel. Występuje on w dużej ilości rodzajów, różniących się przede wszystkim stopniem rozdrobnienia. Największą wartość mają odmiany złożone z większych kawałków, które wolno się palą przez długie godziny. W stosunku do węgla mniej korzystnie wypada drewno, lecz jest za to sporo tańsze od niego.

Zdecydowanie lepiej do spalania w piecu nadawać się będą liściaste gatunki, zwłaszcza twarde. Palą się one dość wolno i dają więcej ciepła, niż iglaste odmiany. Jeśli chodzi o te ostatnie pewną niedogodnością będzie duża zawartość żywicy, co będzie wymagało stosowania odpowiedniego rodzaju pieca. W ostatnich czasach popularnością cieszyć się też zaczęły brykiety i pellety, tworzone z trocin czy wiór. Te wszystkie odmiany opału znajdzie się bez problemów w jakimś dobrym składzie, a takiego poszukać na przykład można po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła hurtowa sprzedaż opału.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...

Dodaj komentarz