Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Pellet czy węgiel – jaki opał jest najlepszy

W naszym klimacie zimową porą pojawić się mogą naprawdę niskie temperatury, z tego też powodu bardzo duże znaczenie ma ogrzewanie pomieszczeń. Mieszkańcy bloków z reguły zapewnione je będą mieć albo z elektrociepłowni lub wykorzystują piecyki gazowe, natomiast mieszkańcy domów o wszystko muszą zadbać sami. W domach montuje się rozmaite rodzaje pieców, w dalszym ciągu często spotykane są kotły na stałe paliwa, takie jak węgiel Zamość, pellet Zamość. O tym, który z opałów będzie zastosowany, zależało będzie od konstrukcji pieca i parametrów, które posiada.

Poszczególne rodzaje opału cechują się różnymi właściwościami, i pod tym względem również należy wszystko policzyć przed zimowymi zakupami. Bardzo dobre parametry jeżeli chodzi o wydajność cieplną ma ekogroszek. Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji klienci otrzymują produkt bardzo wydajny, zużycie jakiego jest najmniejsze ze wszystkich rodzajów paliw. Nie kosztujący tyle, ale też i mniej wydajny będzie pellet drzewny Zamość. Ten rodzaj opału uznaje się za nowoczesny i ekologiczny, produkuje się go z trocin i drzewnych odpadów.

Dzięki niskiej wilgotności taki pellet jest znacznie wydajniejszy niż zwykłe drewno, a przy tym cechuje się niską zawartością popiołu oraz siarki. W ostatnich latach rosnącą popularnością zaczął się cieszyć pellet ze słomy Zamość. Jego dużą zaletą jest niska cena, która wynosi mniej niż połowę tego co cena węgla, jednak z uwagi na opałową wartość potrzeba go będzie także dwa razy więcej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz