Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Śmiele rozwiązania dla Twojego domu

Domy również energooszczędne, jak i tak nazywane pasywne mają łączne zadanie – optymalne oszczędzanie energii w trakcie ich użytkowania. Oba te typy domów mają wobec tego w sobie niezmiernie dużo podobieństw i wspólnych cech, jak chociażby rozmieszczenie pojedynczych pomieszczeń, w zależności od kierunków świata, jak także przeszklenie maksymalne ściany południowej budynku. Jednakże mają oraz kilka cech odrębnych: domy energooszczędne mogą posiadać dach wielospadowy, natomiast domy pasywne są w stanie mieć dach tylko jedno lub dwuspadowy.

W domach pasywnych następuje całe zamknięcie przeszkleń w ścianie i dachu od strony północnej, natomiast w domach energooszczędnych przeszklenia tego typu są dopuszczalne, jakkolwiek zredukowane do minimum. Domy energooszczędne mają stosowny współczynnik przenikania ciepła, nie powinien on być znacznie większy niż 0,2 W/(m2K), natomiast w domach z rodzaju pasywnych współczynnik ten jest jeszcze bez mała dwukrotnie niższy. Odnośnie wentylacji także są różnice w obu typach domów, w energooszczędnych sprawność odzysku ciepła oscyluje w granicach 70 procent, natomiast w domach pasywnych jest jeszcze większy, albowiem aż 80 procent.

W dobie kryzysu energetycznego, co kojarzy się choćby z drożejącą coraz bardziej energią i powolnym wyczerpywaniem się kopalin energetycznych na całym globie, projektanci oraz budowniczowie domów projektują coraz to innowacyjne techniki oraz rozwiązania, mające za zadanie zminimalizowanie strat energii cieplnej. Zgodnie w następstwie tego z tymi założeniami domy przyszłości to będą właśnie domy w najważniejszym stopniu energooszczędne, bezsprzecznie zasilane tylko energią odnawialną, jak kolektory słoneczne czy pompy ciepła, wspierane źródłami energii proekologicznej. Dobrą opcją są inteligentne domy – inteligentny dom zestaw. Takie mieszkania będą przeszklone od południowej, żeby maksymalizować pobranie ciepła słonecznego, od południowej będą też zlokalizowane takie pomieszczenia jak jadalnia czy pokój dzienny, tudzież od północnej garaż, spiżarka oraz pozostałe pomieszczenia ekonomiczne, niewymagające kolosalnego źródła ciepła do funkcjonowania.

Kształt domu też będzie jak najprostszy, aby zminimalizować powierzchnie ścian czy dachu, skąd jakkolwiek ucieka najogromniejsza ilość ciepła. Zostanie zminimalizowana ilość mostków termicznych – a w takim razie miejsc, gdzie ciepło bezpowrotnie znika, za to wentylacja będzie rozwinięta w sposób renomowany, zapewniając sprawność odzyskiwania ciepła nawet na poziomie 80 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...

Dodaj komentarz