Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Tablica edukacyjna – jak samemu taką zrobić

Jedną z popularniejszych zabawek edukacyjnych w ostatnim czasie stały się tablice sensoryczne. Są one mało skomplikowane w wykonaniu, a jednocześnie doskonale zwracają dziecięcą uwagę i mocno rozwijają ich wyobraźnię i zdolności manualne. Producenci takich tablic oferują duże ich zróżnicowanie. W sklepach można znaleźć tablice duże i małe, o paru    czy nawet parudziesięciu częściach.

Elementy takich tablic również mogą być bardzo zróżnicowane, przez co rodzice mogą dobrać taki ich zestaw, który najbardziej będzie odpowiadał ich maluchowi. Ceny za tablice edukacyjne rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych, a w przypadku największych mogą kończyć na kilkuset. W dużym stopniu zależą od jakości wykonania oraz od tego, co znajduje się na nich. Lecz taka tablica manipulacyjna zostać również może zrobiona samodzielnie. Jeśli ktoś ma choć trochę zdolności manualnych, to bez większych problemów poradzi sobie z czymś takim. W pierwszej kolejności rozpocząć należy od znalezienia odpowiedniej bazy.

Może ona być wykonana z deski drewnianej, bardzo dobrze będzie się też do tego nadawała grubsza sklejka. Deskę czy sklejkę trzeba dociąć na odpowiedni wymiar, a potem dokładnie zeszlifować rogi, aby nie pozostawić żadnych ostrych krawędzi. Po pomalowaniu bezpiecznym dla dzieci lakierem zabrać się można za przykręcanie elementów. Te mogą być bardzo różne, zależnie od tego co się uda zdobyć. Świetnie sprawdzają się różnego rodzaju kółka, pokrętła i przełączniki, jakie uczą dzieci różnych nowych ruchów, jednocześnie ucząc wytrwałości i cierpliwości.

Na takiej tablicy przyczepić również można przedmioty wyposażone w klawisze, przykładowo telefon komórkowy, pilot do telewizora czy kalkulator. Jeżeli rodzice nie boją się hałasów, to można również pomyśleć o cymbałkach, dzwonku lub trąbce, elementy te bardzo dobrze stymulować będą słuch malucha. Decydując się na taką opcję pamiętać należy o tym, że tablica edukacyjna dla dzieci musi być w pełni bezpieczna dla maluchów, dlatego nic nie może od niej odpadać.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz