Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Trafny opał do kominka

Ktokolwiek z nas, kto nie jest zainteresowany budownictwem może się zdziwić jak zagmatwanym procesem jest zdobycie ciągu w kominie. A to naturalnie od niego zależy czy rozpalanie ognia w stworzonym przez nas kominku będzie trwało parę minut czy będziemy się denerwuje przez nawet parę godzin. Aby zdobyć odpowiednie ciśnienie w pomieszczeniu, przydatna jest sprawna wentylacja. Ciąg naszego komina w dużej mierze zależy od niej i od wiatru na zewnątrz czy nawet od uformowania terenu.

Skutkiem tego profesjonalne ocieplenie i budowę komina wypada powierzyć wyspecjalizowanej ekipie. Pozwoli nam to wykreślić takie czynniki podczas rozpalania ognia, jak cofanie dymu czy brak ciągu. By odpowiednio i bezpiecznie rozpalić ogień, powinniśmy przygotowywać nasze paliwo. Zleca się rozpalanie przy pomocy kartki suchego papieru oraz kilku szczypek drewna.

Kiedy zauważymy, iż płomień się powiększa, a papier wypalił się, trzeba na ogień składać coraz większe polana. W ten sposób komin będzie pomału się nagrzewał, a niezdrowe substancje, jakie emitują się podczas tlenia nie będą dla nas zagrożeniem. Niektóre kominki tradycyjne mają zintegrowane metalowe palenisko, pod którym jesteśmy w stanie ułożyć papier. Pamiętajmy niemniej jednak, żeby po każdym paleniu usunąć nagromadzający się popiół. Zupełnie inaczej wygląda to, jeśli chodzi o biokominki – przekonaj się na wodne wkłady kominkowe. Ma prawo on nam przeszkodzić w czasie dodatkowego rozpalania. Jeżeli paliwem wykorzystywanym przez nasze kominki jest drewno, musimy się zatroszczyć o miejsce, gdzie będziemy w stanie je suszyć. Metod jest dużo. Kominki, w których palimy niewysuszonym opałem mogą produkować nadmierną ilość dymu. Drzewo, którym za chwile przyłożymy do ognia, możemy położyć w okolicach kominka to właśnie dzięki czemu zdąży ono podeschnąć.

Mimo to najprzyzwoiciej suszeniem drewna zająć się już wcześniej. Odpowiednio jest ułożyć je w pomieszczeniu blisko kotłowni. Następnie wystarczy taki składzik ocieplić, najodpowiedniej gdy nie znajdują się w nim żadne okna. Akcesoryjny grzejnik podłączony do centralnego ogrzewania także nam nie zaszkodzi. Aby wspomóc ruch powietrza, możemy zastosować parę pobocznych wentylatorów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...

Dodaj komentarz