Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Zły nastrój u kobiet – kłopotliwa depresja poporodowa

Melancholia u kobiet może być postrzegana, jako prędzej i częściej występująca niż depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako bardziej podatne na depresję, która w dodatku nieraz zostaje nierozpoznana. Być może wypływa to z tego, że kobiety okazjonalnie zgłaszają się do lekarza, a to sprawia, że depresja rzadziej pozostaje nierozpoznana. Zjawiskiem jest niemniej jednak, iż istnieją różnice fizjologiczne pomiędzy mężczyznami i damami, które czynią kobiety bardziej skłonne na depresję. Najważniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Panie mają znacznie wyższe poziomy owych hormonów, a oprócz tego zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, i menopauzie. Lekarstwa zawierające hormony płciowe również mogą wywoływać symptomy depresyjne. Dosyć niejednokrotnie wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co uwydatnia poradnictwo psychologiczne radom. Na ogół rozpoczyna się ona w sposób dyskretny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

Nieraz kobieta czuje lęk, głównie lek o zdrowie oraz rozwój swego dziecka. W czasie dwóch tygodni po porodzie z reguły zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest największe po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, jakie już chorowały psychicznie. Uważa się, że zmiany hormonalne są czynnikiem wyzwalającym u kobiety, jaka miała predyspozycję do depresji. W kłopotliwej depresji kobieta traci kontakt z rzeczywistością, może posiadać urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji ma okazję być też zagrożone dziecko.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić...

Dodaj komentarz