Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Niespłacone długi – czy istnieje sposób na bezpieczne wyjście z nich

Z najróżniejszych kredytów i pożyczek miało okazję skorzystać wiele osób w naszym kraju. Jednak z różnych losowych przyczyn czasami przestają one takie pożyczki spłacać, co doprowadza do sporych komplikacji w ich codziennym życiu. Zwłaszcza w przypadku instytucji finansowych i parabanków bardzo szybko dług może urosnąć do wysokich kwot, mogą się też rozpocząć czynności komornicze i egzekucyjne.

Jeśli tego typu sytuacja utrzymywać się będzie przez parę miesięcy i dana osoba nie ma szansy na spłacenie swoich zobowiązań, to wnioskować może o konsumencką upadłość. Taka możliwość w naszym kraju się pojawiła w roku 2009, co wielu osobom dało szansę na wrócenie do normalnego życia. Aby móc skorzystać z takiego rozwiązania, to przede wszystkim należy być fizyczną osobą nieprowadzącą własnej firmy. Poza tym przepisy określają, że okres bez spłat zobowiązań powinien wynosić co najmniej trzy miesiące, i wówczas myśleć można o złożeniu wniosku.

Wniosek taki należy złożyć do sądu rejonowego, który sprawdza szczegółowo sytuację dłużnika i decyduje, co z tym dalej zrobić. W wielu przypadkach wniosek zostanie odrzucony, ale w części dłużnik otrzyma szansę na zredukowanie lub nawet całkowite umorzenie posiadanych długów. Spore znaczenie ma tu przyczyna wystąpienia problemów, jeśli do niej się przyczyniło celowe działanie lub niedbalstwo, to wówczas decyzja będzie negatywna. Dużo na ten temat można znaleźć w internecie, wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło ile kosztuje upadłość konsumencka i przeglądnąć otrzymane serwisy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...

Dodaj komentarz