Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O czym należy pamiętać podczas projektowania logo swojej firmy

Dobrze zrobiony projekt logotypu to niezwykle istotna rzecz dla wszystkich firm – ostatecznie ten wizualny element będzie stanowił wizytówkę pośród kontrahentów. Z tego też powodu zaprojektowanie go warto zlecić specjalistom, a jeżeli ktoś będzie chciał się samemu za to zabrać, to pilnować paru ważnych kwestii.

Po pierwsze logo firmy powinno być możliwie proste i czytelne. Ta prostota jest bardzo ważna, bowiem daje wrażenie profesjonalizmu i nowoczesności. Wystarczy zresztą przyglądnąć się logotypom światowych koncernów, aby dostrzec do doskonale. Odpowiednia kreacja logo to także unikanie większej ilości kolorów.

Zaleca się, żeby nie było ich więcej niż maksymalnie trzy, lecz im mniejsza liczba tym zdecydowanie lepiej. Za pstrokata mieszanina kolorów może wyglądać zniechęcająco, i przyniesie odwrotny efekt od zamierzonego. Projektanci powinni także zwracać uwagę na wybraną czcionkę. Powinna ona pasować do specyfiki branży, w jakiej działa firma, dużą rolę odgrywają również rozmaite psychologiczne aspekty.

Wiele firm po pewnym czasie swojego działania na rynku decyduje się też na odświeżenie logo. Zabieg taki ma na celu tchnienie nowego ducha w markę i danie jej nowych możliwości. Takie odświeżenie wykonać można w oparciu o dotychczasowy wygląd, ale niekiedy wszystko się rozpoczyna od zera. Biorąc pod uwagę wspomniane rzeczy zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jednak będzie przekazanie projektu profesjonalnej firmie. Taką bez problemów znajdzie się w internecie, przykładowo wpisując hasło https://www.evito.pl/projekt-logo i sprawdzając uzyskane wyniki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...

Dodaj komentarz