Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Tradycje Bożonarodzeniowe – dlaczego dzielimy się opłatkiem

Większość z nas nie wyobraża sobie wigilijne wieczerzy bez dzielenia się opłatkiem. Ten biały, cienki kawałeczek chleba bardzo dużo symbolizuje, bowiem chleb jest w końcu jednym z podstawowych symboli szczęścia oraz dobrobytu. Tradycja ta narodziła się dawno temu, bowiem już w początkowych latach naszej ery, gdzie była symbolem komunii duchowej. Z czasem zaczęto opłatki zabierać do domów, dla osób które z różnego powodu nie miały możliwości uczestniczenia we mszy, aby stać się w pewnym momencie jednym z ważniejszych symboli bożonarodzeniowych.

Jak okazuje się obecnie praktykowanych nie tylko w Polsce, lecz również między innymi w Czechach, na Słowacji i we Włoszech. Same opłatki mają formę cienkich chlebowych płatków. Przeważnie ich kolor jest biały, ale można też znaleźć w sprzedaży wersje kolorowe, wypiekane dla bydła. Nasza tradycja nakazuje, aby na wigilię łamać się białym opłatkiem, i takie też pojawiają się przeważnie na wigilijnych stołach. Opłatki na święta robi się wyłącznie z białej mąki i wody, bez żadnych innych dodatków.

Z dobrze wymieszanej masy formuje się cienkie płatki, które następnie są wypiekane w piecu przez kilka minut, a potem docinane i pakowane. Produkcja opłatków odbywa się przez okres całego roku, ale największe jej natężenie jest w okresie od września do grudnia. Normalne opłatki można dostać we wszystkich sklepach, a jeśli ktoś będzie chciał mieć je poświęcone, to musi się po nie wybrać do kościoła.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...

Dodaj komentarz