Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wierzchowce oraz jazda na nich – co zakupić?

Ze względu na temperament oraz budowę rozróżnia się konie gorącokrwiste i zimnokrwiste. Te pierwsze mają lekką konstrukcję i są zwinne oraz szybkie. Używa się ich do zawodów sportowych, jazdy rekreacyjnej, wyścigów. Przykładem konia gorącokrwistego jest koń rasy arabskiej. Gorącokrwiste rumaki są energiczne, jakkolwiek mają również delikatniejszą sierść, odpowiednio sprawdzają się w płonącym klimacie. Są to kobyły niezwykle efektowne. Konie zimnokrwiste są spokojniejsze, zdecydowanie mniej ruchliwe. Są także znacznie silniejsze i masywniejsze niż konie gorącokrwiste.

Są potężne. Te konie wykorzystane są do cięższych prac rolnych czy transportowych. Nie są prędkie oraz nie muszą być – pracują najczęściej w stępie. Konie zimnokrwiste są na tyle masywne, iż niekiedy przypominają kuce, mają dużo cech tych krępych koni – do jazdy na nich warto posiadać koszulki jeździeckie. Stereotypowym koniem zimnokrwistym jest ciężki i wytrzymały perszeron. Uważa się, iż konie zimnokrwiste pochodzą z leśnych koni z północnej Europy, inaczej zwierząt, które przeżyły epokę lodowcową. Mają w związku z tym grubą sierść. Co zajmujące, w średniowieczu to właśnie te ciężkie, choć nieduże konie były wierzchowcami rycerzy i stawały z nimi do boju.

Konie zimnokrwiste nie wyglądają tak wdzięcznie, jakim sposobem te gorącokrwiste, jednakowoż za to przyzwoiciej sprawdzają się w hipoterapii. Koń zimnokrwisty ni wygra wyścigu, jednak za to pociągnie za sobą wóz. Są także konie srokate, czyli takie, jakie mają znaczące i nieregularne białe plamy (białe włosy) na różowej skórze. Pomiędzy nimi są gigantyczne płaty innego koloru na czarnej skórze. Częste w bajkach oraz powieściach są konie kare. Czyli najzwyczajniej w świecie są czarne, od ogona po grzywę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...

Dodaj komentarz