Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego przy budowie domu potrzebna będzie pomoc geodety

Budowa wymarzonego domu będzie się wiązać z dużą ilością obowiązków. Nie można sobie tak po prostu wykopać dziurę pod fundamenty, zalać je betonem i rozpocząć stawianie ścian. Trzeba też nawiązać współpracę z kilkoma fachowcami, a jeden z nich to geodeta. Jego pomoc potrzebna będzie na różnych etapach.

Pierwsze spotkanie często ma miejsce jeszcze przed zakupem działki, między innymi po to żeby dokładnie poznać jej położenie. Bardzo się to także może przydać do stawiania ogrodzenia, żeby nie było niepotrzebnych kłótni z sąsiadami. Jeśli się ma znaleziony plan domu należy go ustawić w odpowiedni sposób na obszarze działki. To również będzie zadanie geodety, który wszystko wykona w oparciu o mapę projektową. Na mapie umieszcza się zarówno mieszkalny budynek, jak również niezbędne przyłącza.

Jeżeli cała dokumentacja będzie zatwierdzona i inwestor otrzyma pozwolenie na budowę, to koniecznie trzeba wyznaczyć na obszarze działki obszar, na jakim zostanie postawiony budynek. To także będzie należało do zadań geodety, który musi w tym celu zamontować w wyznaczonych miejscach znaki geodezyjne. Mają one duże znaczenie, ponieważ w oparciu o nie robione będą fundamenty. Na tym etapie ustala się także dokładne położenie wszystkich przyłączy, jeżeli będą one przebiegać pod powierzchnią. Lecz to jeszcze nie koniec, ponieważ geodeta z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ jeszcze raz się będzie pojawiał na terenie budowy, już po jej zakończeniu, żeby wykonać pomiary końcowe i zobaczyć czy wszystko zostało zrobione zgodnie z założeniami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...

Dodaj komentarz