Protetyka zębisk – kiedy tak właściwie odwiedzać protetyka i z jakiego powodu powinno się szybko naprawić zęby?

Implanty zębów to sztuczne korzenie zębowe, które są wszczepiane do kości szczęki lub ewentualnie żuchwy w celu utrzymania protezy lub mostu. Są one wykonane z tytanu czy też stopów tytanu i są uważane za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań dla brakujących zębów. Implanty są nadzwyczaj trwałe i mogą służyć przez dużo lat, jeżeli są właściwie użytkowane oraz zadbane – leczenie zębów pod narkozą u dzieci warszawa. Zanim zostanie założony implant, doktor stomatolog musi dokładnie zbadać stan zębów pacjenta oraz kości szczęki bądź też żuchwy. Co poniektórzy pacjenci nie są trafnymi kandydatami do implantów ze względu na stan swojej kości lub ewentualnie obecność chorób takich jak cukrzyca bądź też osteoporoza.

Metoda wszczepienia implantu jest na ogół przeprowadzana pod znieczuleniem miejscowym i trwa około jednej godziny. Po wszczepieniu implantu, lekarz dentysta pozostawia go w kości na parę miesięcy, żeby mogła ona go zaabsorbować. Po tym okresie lekarz może założyć na implant szczególny łącznik, na którym będzie mógł zamontować protezę bądź też most. Implanty są niezwykle efektywne w uzupełnianiu brakujących zębów, jednakowoż ich cena może być dość wysoka.

W zależności od liczby potrzebnych implantów i lokalizacji, cena może się wahać od kilkuset do paru tysięcy dolarów. Co poniektóre ubezpieczenia zdrowotne obejmują implanty, lecz nie wszystkie, w następstwie tego należałoby przetestować, czy ich koszt jest objęty planem ubezpieczeniowym pacjenta. Pielęgnacja implantów jest podobna do pielęgnacji sztampowych zębów. Pacjenci powinny szczotkować implanty tak samo jak swoje oczywiste zębiska.

You may also like...

Dodaj komentarz